#NUFA3 çərçivəsində “Gələcək Şəhərlərimiz üçün Gənclərin Birliyi” lektoriyası baş tutub.
Lektoriya Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himninin səsləndirilməsi və açılış nitqi ilə öz işinə başlayıb, daha sonra panel formatında davam edib.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Gənclər Təşkilatları Milli Şurasının sədri Rafael Hacıbəyli, Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi yanında Qarabağ Regional Memarlıq və Şəhərsalma Baş İdarəsinin Memarlıq və Şəhərsalma şöbəsinin müdiri Müslim İmranlı, Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman Nazirliyinin Gənclərlə iş şöbəsinin müdir müavini Ülviyyə Axundova və BMT-nin Məskunlaşma Proqramının (UN-Habitat) təbliğat və tədbirlər üzrə məsləhətçisi Məleykə Tağızadə çıxış edərək gənclərin şəhərsalma proseslərində rolu, iqlimədavamlı yanaşmalar və rəqəmsal həllər haqqında fikirlərini bölüşüblər.
Lektoriyanın panel formatında baş tutan mərhələsi iştirakçıların ünvanladığı sualların cavablandırılması ilə davam edib.

The lecture "Youth Union for Our Future Cities" took place within the framework of #NUFA3.
The lecture began with the playing of the National Anthem of the Republic of Azerbaijan and an opening speech, and then continued in a panel format.
At the event, Rafael Hajibeyli, Chairman of the National Council of Youth Organizations of the Republic of Azerbaijan, Muslim Imranli, Head of the Architecture and Urban Planning Department of the Karabakh Regional Architecture and Urban Planning Main Department under the State Urban Planning and Architecture Committee, Ulviyya Akhundova, Deputy Head of the Youth Affairs Department of the Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan, and Maleyka Taghizade, Advocacy and Events Advisor of the United Nations Habitat Program (UN-Habitat), spoke and shared their views on the role of youth in urban planning processes, climate-resilient approaches, and digital solutions.
The panel format phase of the lecture continued with answers to questions posed by the participants.