“Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin Tarixi İrsi və Gənclərin Rolu” mövzusunda panel müzakirə keçirilib.
31 May 2025
28 May – Müstəqillik Günü münasibətilə, Azərbaycan Respublikası Gənclər Fondunun dəstəyi və Azərbaycan Respublikası Gənclər Təşkilatları Milli Şurasının (NAYORA) təşkilatçılığı ilə “Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin Tarixi İrsi və Gənclərin Rolu” mövzusunda panel müzakirə keçirilib.
Tədbirdə Milli Məclisin deputatları Naqif Həmzəyev, AMEA Tarix İnstitutunun elmi işlər üzrə direktor müavini Cəbi Bəhramov, gənclər təşkilatlarının rəhbər və nümayəndələri, fəal gənclər və ictimai xadimlər iştirak ediblər.
Panel zamanı çıxış edənlər dövlətin gənclər siyasətindən, Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin tarixi irsindən və müstəqilliyimizin əhəmiyyətindən danışıblar. Sonda tədbir iştirakçılarının maraqlandıran sualları cavablandırılıb və qarşılıqlı fikir mübadiləsi aparılıb.

A panel discussion was held on the topic "The Historical Heritage of the Azerbaijan Democratic Republic and the Role of Youth".
31 May 2025
On the occasion of May 28 - Independence Day, a panel discussion was held on the topic "Historical Heritage of the Azerbaijan Democratic Republic and the Role of Youth" with the support of the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan and the organization of the National Council of Youth Organizations of the Republic of Azerbaijan (NAYORA).
The event was attended by deputies of the Milli Majlis Nagif Hamzayev, Deputy Director for Scientific Affairs of the Institute of History of ANAS Jabi Bahramov, leaders and representatives of youth organizations, active youth and public figures.
During the panel, speakers spoke about the state's youth policy, the historical heritage of the Azerbaijan Democratic Republic and the importance of our independence. At the end, the questions of the participants of the event were answered and a mutual exchange of views was held.