“Biznes hüququ” mövzusunda 9-cu Beynəlxalq Yay Hüquq Məktəbinin açılış mərasimi təşkil olunub.
ELSA Azərbaycan, Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondu, Vəkillər Kollegiyası, Azərbaycan Respublikası Gənclər Təşkilatları Milli Şurası və bir sıra şirkətlərin dəstəyi ilə Bakıda “Biznes hüququ” mövzusunda 9-cu Beynəlxalq Yay Hüquq Məktəbinin açılış mərasimi təşkil olunub.
Açılış mərasimində ELSA Azərbaycanın Prezidenti Nazim Çələbiyev, Seminarlar və konfranslar üzrə vitse-prezident Tünzalə Mustafazadə, NAYORA-nın beynəlxalq əlaqələr üzrə katibi Nəriman Əliyev, “Turan Legal and Tax Services” şirkətinin hüquq meneceri Rəşad Cahangirov və Səhnələşdirilmiş Məhkəmə Müsabiqələri üzrə vitse-prezident Ənvər Hüseynov çıxış edərək layihənin önəmini və dəstəkçilərə təşəkkürlərini bildiriblər.
Layihə zamanı keçirilən təlimlərdə Avropanın müxtəlif ölkələrindən 50 hüquq tələbələri biznes hüququ sahəsində baza biliklər əldə etməklə yanaşı, Azərbaycan mədəniyyəti ilə də tanış olublar.

The opening ceremony of the 9th International Summer Law School on the topic of "Business Law" was organized.
16 July 2025
The opening ceremony of the 9th International Summer Law School on “Business Law” was organized in Baku with the support of ELSA Azerbaijan, the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan, the Bar Association, the National Council of Youth Organizations of the Republic of Azerbaijan and a number of companies. At the opening ceremony, ELSA Azerbaijan President Nazim Chalabiyev, Vice President for Seminars and Conferences Tunzale Mustafazade, NAYORA Secretary for International Relations Nariman Aliyev, Legal Manager of “Turan Legal and Tax Services” Rashad Jahangirov and Vice President for Mock Trial Competitions Anvar Huseynov made speeches, expressing their gratitude to the supporters and the importance of the project. During the trainings held during the project, 50 law students from different European countries not only gained basic knowledge in the field of business law, but also got acquainted with Azerbaijani culture. #AzGF #NAYORA #elsaazerbaijan