“Gənclər təşkilatlarının beynəlxalq istiqamətdə fəaliyyət imkanları” mövzusunda görüş keçirildi.
Azərbaycan Respublikası Gənclər Təşkilatlarının Milli Şurasının (NAYORA) təşkilatçılığı ilə “Gənclər təşkilatlarının beynəlxalq istiqamətdə fəaliyyət imkanları” mövzusunda görüş keçirildi.
Görüş zamanı qeyri-formal şəbəkələşmə fəaliyyətləri çərçivəsində iştirakçılar öz təşkilatları haqqında geniş məlumat verdilər. Bu fəaliyyətlər zamanı, iştirakçılar SWOT oyunu oynayaraq təşkilatlarının güclü və zəif tərəflərini, həmçinin qarşılarında duran imkan və çətinlikləri analiz etdilər. Cari məsələlərin müzakirəsi və masaətrafı diskussiyalar zamanı isə çoxsaylı maraqlı və faydalı fikir mübadilələri aparıldı. Bu müzakirələr iştirakçıların müxtəlif perspektivləri və təcrübələrini paylaşmasına imkan yaratdı, bu da ümumi əməkdaşlığı və kollektiv anlayışı daha da gücləndirdi.
Daha sonra NAYORA-nın sədri Rafael Hacıbəyli, gənclər təşkilatları ilə görüşdə, beynəlxalq tədbirlərdə üzv təşkilatların iştirakının əhəmiyyətindən, onlara yaradılan imkanlardan və seçim göstəricilərinə dair mühüm mövzulara toxundu. Həmçinin, bu tədbirlərin gənclər təşkilatları arasında əlaqələrin gücləndirilməsinə və ictimai fəallığın artırılmasına necə töhfə verə biləcəyini də qiymətləndirdi. O, təcrübə və bilik paylaşımı kimi məsələlərin həlli üçün daxili və beynəlxalq təşkilatların dəstəyinin əhəmiyyətini vurğuladı. Sonda NAYORA-nın bu sahədə daha çox imkan yaratmağa çalışdığını və gələcəkdə bu tədbirlərin effektivliyini artırmağa yönləndiyini də vurğuladı.
Müzakirələrin sonunda sual-cavab hissəsi ilə görüş yekunlaşdı.
Görüş, gənclər təşkilatları arasında beynəlxalq əlaqələrin genişlənməsinə və yeni əməkdaşlıqların qurulmasına şərait yaratdı.

A meeting was held on the topic of "International Opportunities for Youth Organizations".
A meeting was held on the topic of “International Opportunities for Youth Organizations” organized by the National Council of Youth Organizations of the Republic of Azerbaijan (NAYORA).
During the meeting, participants provided extensive information about their organizations as part of informal networking activities. During these activities, participants analyzed the strengths and weaknesses of their organizations, as well as the opportunities and challenges they face, by playing the SWOT game. Numerous interesting and useful exchanges of views were held during the discussion of current issues and roundtable discussions. These discussions allowed participants to share different perspectives and experiences, which further strengthened general cooperation and collective understanding.
Later, Rafael Hajibeyli, Chairman of NAYORA, touched upon important topics related to the importance of the participation of member organizations in international events, the opportunities created for them, and selection indicators during the meeting with youth organizations. He also assessed how these events can contribute to strengthening relations between youth organizations and increasing public activism. He emphasized the importance of support from domestic and international organizations for solving issues such as sharing experience and knowledge. Finally, he emphasized that NAYORA is trying to create more opportunities in this area and is focused on increasing the effectiveness of these events in the future.
At the end of the discussions, the meeting concluded with a question-and-answer session.
The meeting created conditions for expanding international relations between youth organizations and establishing new partnerships.