“İrsin Sirləri: Heydər Əliyev və Gənclər" kvest layihəsi keçirildi!
Azərbaycan Respublikası Gənclər Fondunun dəstəyi, Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsinin, Azərbaycan Respublikası Gənclər Təşkilatları Milli Şurasının (NAYORA) və “Xəzər İntellektual Gənclər Klubu” İctimai Birliyinin dəstəyi ilə “İrsin sirləri: Heydər Əliyev və gənclik” intellektual kvest oyunu keçirilib.
Tədbir ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının ildönümünə həsr olunmuş silsilə tədbirlər çərçivəsində baş tutub. İştirakçılar İçəri Şəhərin müxtəlif nöqtələrində gizli ipuçlarını taparaq komandalarla addım-addım işləmiş, sualları cavablandırmışlar. Tapşırıqlar Azərbaycan tarixi, milli-mədəni irsi və Heydər Əliyevin gənclər siyasəti ilə bağlı idi. Gənclər öz intellektual biliklərini tətbiq etməklə yanaşı, komanda işi və strateji düşüncə nümayiş etdiriblər.
Mərhələləri uğurla keçən komandalar arasında ən çox xal toplayan qalib elan edilib, medal və mükafatlarla təltif edilib. Sonda bütün iştirakçılara sertifikatlar təqdim olunub.
#MirasınSirləri #HeydərƏliyev #GənclərSiyasəti #KöhnəŞəhər #NAYORA30 #Mədəniİrs #İntellektualKvest #AzərbaycanTarixi

The quest project "Secrets of Heritage: Heydar Aliyev and Youth" was held!
The intellectual quest game "Secrets of Heritage: Heydar Aliyev and Youth" was held with the support of the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan, the State Historical-Architectural Preservation Office, the National Council of Youth Organizations of the Republic of Azerbaijan (NAYORA) and the "Khazar Intellectual Youth Club" Public Union.
The event took place within the framework of a series of events dedicated to the birth anniversary of national leader Heydar Aliyev. Participants worked with teams in a step by finding hidden clues in different points of Inner City, and answered questions. The tasks were related to Azerbaijan history, national-cultural heritage and youth policy of Heydar Aliyev. Young people applied their intellectual knowledge as well as demonstrated teamwork and strategic thinking.
Among the teams that successfully passed the stages, the winner with the most points was announced and was awarded with medals and awards. All participants were presented with certificates at the end.