“Türk Dünyası Rəqabət Hüququ Yay Proqramı” adlı beynəlxalq tədris proqramı başa çatıb.
NAYORA-nın tərəfdaş olduğu Türk Dünyası Rəqabət Hüququ Yay Proqramı Türkiyənin İstanbul şəhərində, Bahçeşehir Universitetinin ev sahibliyi ilə həyata keçirilib. Proqramda Azərbaycan, Türkiyə, Qazaxıstan və Özbəkistandan olan gənc hüquqşünaslar, tələbələr və akademik nümayəndələr iştirak ediblər.
Proqram çərçivəsində açılış mərasimi, səfərlər, rəqabət hüququ üzrə akademik mühazirə və seminarlar keçirilib. Sonuncu gün baş tutan dəyirmi masa müzakirəsində ortaq ideyalar paylaşılıb, gələcək əməkdaşlıq imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Proqram iştirakçılara sertifikatların təqdim olunması ilə yekunlaşıb.
Qeyd edək ki, proqramın əsas məqsədi Türk dünyası gəncləri arasında rəqabət hüququ sahəsində bilik və təcrübə mübadiləsini təşviq etmək, ölkələr arasındakı əməkdaşlıq imkanlarını genişləndirmək və ortaq təşəbbüslərin əsasını qoymaq olub.

The international educational program "Turkish World Competition Law Summer Program" has ended.
The Turkic World Competition Law Summer Program, in which NAYORA is a partner, was held in Istanbul, Turkey, hosted by Bahçeşehir University. Young lawyers, students and academic representatives from Azerbaijan, Turkey, Kazakhstan and Uzbekistan participated in the program.
The program included an opening ceremony, field trips, academic lectures and seminars on competition law. On the last day, a roundtable discussion was held to share common ideas and exchange views on future cooperation opportunities. The program concluded with the presentation of certificates to the participants.
It should be noted that the main goal of the program was to promote the exchange of knowledge and experience in the field of competition law among the youth of the Turkic World, to expand cooperation opportunities between countries and to lay the foundation for joint initiatives.