📣 2 Fevral Gənclər günü münasibəti ilə “GƏNCLƏR GÜNÜ #BİRLİKDƏ: Gənclər Təşkilatlarının Şəbəkələşmə Tədbiri” keçirilib.
8 Fevral 2025
Tədbir çərçivəsində gənclər təşkilatlarının rəhbər və nümayəndələri bir araya gəlib, əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə edib və təcrübə mübadiləsi aparıblar.
Azərbaycan Respublikası Gənclər Fondunun dəstəyi və NAYORA-nın təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirin açılış nitqində çıxış edən NAYORA-nın sədri Rafael Hacıbəyli gənclər təşkilatlarında fəaliyyət göstərən hər bir gənci Azərbaycan Gənclər Günü münasibətilə təbrik edib. O, ölkəmizin istedadlı və potensiallı gənclərinə dövlət tərəfindən göstərilən dəstək və yaradılan imkanlardan bəhs edərək, bu diqqətin gənclərin inkişafına mühüm töhfə verdiyini vurğulayıb.
Eyni zamanda, 2025-ci ilin Gənclər üçün Prezident Mükafatına layiq görüldüyü üçün cənab Prezidentə dərin minnətdarlığını ifadə edib, bu uğurların dövlətimizin gənclərə göstərdiyi diqqət və qayğının nəticəsi olduğunu vurğulayıb və bu etimadı doğrultmaq naminə gənclər təşkilatlarının ilə birlikdə dövlət gənclər siyasətinə öz töhfəsini verməyə və daha sıx əməkdaşlıq etməyə davam edəcəyini bildirib.
Daha sonra isə Azərbaycan Gənclər Fondunun gənclər təşkilatları ilə iş şöbəsinin müdiri Orduxan Qəhrəmanzadə və Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin gənclərlə iş şöbəsinin müdir müavini Ülviyə Axundova çıxış etmişdir. Onlar gənclər təşkilatlarını Gənclər Günü münasibətilə təbrik etmiş, bu cür tədbirlərin gənclər təşkilatları arasında əlaqələrin genişləndirilməsi və yeni ortaq layihələrin müzakirəsi üçün mühüm imkan yaratdığını vurğulamışdır.
Tədbirin davamında gənclər təşkilatlarının nümayəndələri arasında müxtəlif müzakirələr aparılıb, fikir və təcrübə mübadiləsi baş tutub. Daha sonra isə konsert proqramı və əyləncəli oyunlarla davam edən tədbir gənclər üçün həm faydalı, həm də rəngarəng olub.

📣 On the occasion of February 2 Youth Day, "YOUTH DAY #TOGETHER: Networking Event of Youth Organizations" was held.
8 February 2025
📣 On the occasion of February 2 Youth Day "YOUTH DAY #TOGETHER: Networking Event of Youth Organizations" was held.
Within the framework of the event, leaders and representatives of youth organizations came together, discussed opportunities for cooperation and exchanged experiences.
Rafael Hajibeyli, Chairman of NAYORA, who spoke at the opening speech of the event organized by the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan and organized by NAYORA, congratulated every young person working in youth organizations on the occasion of Azerbaijan Youth Day. Talking about the support and opportunities created by the state to talented and potential youth of our country, he emphasized that this attention contributes an important contribution to the development of youth.
At the same time, he expressed his deep gratitude to Mr. President for being awarded the Presidential Award for Youth for 2025, stressed that these achievements are as a result of the attention and care shown by our government to the youth, and that he will continue to contribute and cooperate more closely with youth organizations to justify this confidence. reported.
Later, Ordukhan Gahramanzadeh, the head of the department of work with youth organizations of the Azerbaijan Youth Foundation and Ulviya Akhundova, the deputy director of the department of youth and sports of the Republic of Azerbaijan made a speech. They congratulated youth organizations on the occasion of Youth Day and emphasized that such events provide an important opportunity for expanding relationships among youth organizations and discussing new joint projects.
During the event, various discussions were held among representatives of youth organizations and exchange of ideas and experiences took place. And then, the event, which continued with a concert program and fun games, was both useful and colorful for young people.