"MDB ölkələrinin Gənclər Düşərgəsi" çərçivəsində "Mədəni və yaradıcı sənayelərdə gənclər dalğası" mövzusunda panel müzakirəsi keçirilib.
29 Avqust 2025
🌍 “MDB ölkələrinin Gənclər Düşərgəsi” çərçivəsində “Mədəni və yaradıcı sənayelərdə gənclər dalğası” mövzusunda panel müzakirəsi keçirilib.
Panel Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himninin səsləndirilməsi ilə öz işinə başlayıb, daha sonra rəsmi çıxışlar olub.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyinin Beynəlxalq Əlaqələr Şöbəsinin müdiri Fərrux Cumayev, Azərbaycan Respublikası Gənclər Təşkilatları Milli Şurasının (NAYORA) sədri Rafael Hacıbəyli, Azərbaycan Respublikası Gənclər Fondunun Gənclər təşkilatları ilə iş şöbəsinin müdiri Orduxan Qəhrəmanzadə, Qırğızıstan Gənclər Hərəkatının sədri Jakshylyk Beknazarov, “Ümummilli Liderin Davamçıları” QHT sədrinin müavini Xofiz Sanqakov, və Qazaxıstan Gənclər Konqresinin icraçı direktorunun müavini Saulet Abuov çıxış ediblər.
Rəsmi çıxışlardan sonra yerli və beynəlxalq gəncləri maraqlandıran suallar ətrafında müzakirələr davam edib.
#MədəniyyətNazirliyi #AzGF #NAYORA30 #MDBGənclərDüşərgəsi #MədəniVəYaradıcıSənayelər #MədəniyyətPaytaxtıLaçın

A panel discussion on the topic "Youth Wave in Cultural and Creative Industries" was held within the framework of the "CIS Youth Camp".
29 August 2025
A panel discussion titled "Youth Wave in Cultural and Creative Industries" was held as part of the "CIS Countries' Youth Camp."
The panel began with the national anthem of the Republic of Azerbaijan, followed by official speeches.
The event featured speeches by:
* Farrukh Jumayev, Head of the International Relations Department of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan.
* Rafael Hajibayli, Chairman of the National Council of Youth Organizations of the Republic of Azerbaijan (NAYORA).
* Ordukhan Gahramanzadeh, Head of the Youth Organizations Department of the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan.
* Jakshylyk Beknazarov, Chairman of the Youth Movement of Kyrgyzstan.
* Khofiz Sangakov, Deputy Chairman of the "Followers of the National Leader" NGO.
* Saulet Abuov, Deputy Executive Director of the Youth Congress of Kazakhstan.
Following the official speeches, discussions continued on questions of interest to both local and international youth.