2 Fevral - Gənclər Günü münasibəti ilə "Gənclər Təşkilatları Mədəniyyətin Axarında!" - layihəsi baş tutmuşdur.
3 Fevral 2025
Azərbaycan Respublikası Gənclər Fondunun dəstəyi və Azərbaycan Respublikası Gənclər Təşkilatları Milli Şurasının (NAYORA) təşkilatçılığı ilə “Gənclər Təşkilatları Mədəniyyət Axarında” adlı layihə baş tutub.
Layihə zamanı gənclər təşkilatları və nümayəndələri müxtəlif mədəniyyət proqramlarında iştirak ediblər. Layihə çərçivəsində gənclər və nümayəndələr Rəşid Behbudov adına Azərbaycan Dövlət Mahnı Teatrında görkəmli bəstəkar Tofiq Quliyevin yaradıcılığına həsr olunmuş konsert proqramında, Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrında nümayiş olunan “O olmasın, bu olsun” tamaşasında və Azərbaycan Dövlət Akademik Milli Dram Teatrında səhnələşdirilən “Şükriyyə” tamaşasında iştirak ediblər.
Bu layihənin məqsədi gənclər arasında mədəniyyətə marağı artırmaq, onların sosial əlaqələrini gücləndirmək və əməkdaşlıq ruhunu inkişaf etdirməkdir. Eyni zamanda, iştirakçılar mədəniyyət sahəsindəki təcrübələrini zənginləşdirərək, yeni dostluqlar qurublar. Layihə, gənclərin mədəniyyətə olan marağını və iştirakçıların komanda ruhunu daha da möhkəmləndirib.
#AzGF #NAYORA #GənclərTəşkilatlarıMədəniyyətAxarında #Gənclər #MədəniyyətVəGənclik #BirlikdəDahaGüclüyük

On the occasion of February 2 - Youth Day, "Youth Organizations are in the Stream of Culture!" - the project has been completed.
3 February 2025
With the support of the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan and the organization of the National Council of Youth Organizations of the Republic (NAYORA), a project named "Youth Organizations in the Cultural Stream" took place.
During the project, youth organizations and representatives participated in various cultural programs. Within the framework of the project, young people and representatives participated in the concert program dedicated to the creativity of Tofig Guliyev at the Azerbaijan State Song Theater named after Rashid Behbudov, the performance "Let it not be, let it be" performed at the Azerbaijani State Academic Musical Theater and in the performance "Thankfulness" staged at the Azerbaijan National Academic Drama Theater.
The aim of this project is to increase interest in culture among young people, strengthen their social connections and develop a spirit of cooperation. At the same time, participants enriched their experiences in the cultural field and established new friendships. The project strengthened the interest of young people in culture and the team spirit of the participants.