Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin dəstəyi və Azərbaycan Respublikası Gənclər Təşkilatları Milli Şurasının (NAYORA) təşkilatçılığı ilə Ağstafa “BİRLİK” Regional Festivalı uğurla baş tutdu.
Festival Azərbaycan Respublikasının dövlət himninin səsləndirilməsi və şəhidlərimizin xatirəsinin dərin ehtiramla yad edilməsi ilə başladı. Ardınca rəsmi açılış mərasimi keçirildi. Tədbirdə Ağstafa Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Seymur Orucov və digər rəsmi şəxslər çıxış edərək gənclərin inkişafı və milli dəyərlərin qorunması barədə vacib məqamları vurğuladılar.
Daha sonra gənclər təşkilatlarının nümayəndələri qurulan stendlərdə öz təşkilatları və həyata keçirdikləri layihələr haqqında məlumat verdilər. Bununla yanaşı, onlar müxtəlif yarışmalar təşkil etdilər və yarışlar əsasında qalib gənclərə hədiyyələr, həmçinin öz təşkilatlarını təmsil edən promo məhsullar təqdim etdilər.
Günün sonunda keçirilən açıq hava konserti iştirakçılara unudulmaz anlar yaşatdı. Müxtəlif gənc ifaçılar səhnə alaraq təqdim etdikləri ifalarla festival iştirakçılarının yaddaşında iz buraxdılar.
Qeyd edək ki, “BİRLİK” Regional Festivalı 5 regionda keçirilməsi nəzərdə tutulmuşdur. Daha əvvəl Quba, Sabirabad, Mingəçevir və Gəncədə baş tutmuş, son olaraq isə Ağstafa regionunda keçirilməklə layihə yekunlaşmışdır.

Agstafa “BIRLIK” Regional Festival has ended! 🤩
With the support of the Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan and the organization of the National Council of Youth Organizations of the Republic of Azerbaijan (NAYORA), the Agstafa “BIRLIK” Regional Festival was successfully held.
The festival began with the singing of the national anthem of the Republic of Azerbaijan and the deep respect for the memory of our martyrs. This was followed by an official opening ceremony. The head of the Agstafa District Executive Power, Seymur Orujov, and other officials spoke at the event, emphasizing important points about the development of youth and the protection of national values.
Later, representatives of youth organizations provided information about their organizations and the projects they implemented at the stands set up. In addition, they organized various competitions and presented prizes to the winning youth based on the competitions, as well as promotional products representing their organizations.
The open-air concert held at the end of the day provided unforgettable moments for the participants. Various young performers took the stage and left a mark in the memory of the festival participants with their performances.🥳
It should be noted that the “BIRLIK” Regional Festival is planned to be held in 5 regions. The project was previously held in Guba, Sabirabad, Mingachevir and Ganja, and was finally concluded in the Agstafa region.✨