Avrasiya Gənc İş İnsanları Forumu – EYBF 2025
Bakıda Gənc MÜSİAD təşkilatçılığı və Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman Nazirliyi, KOBİA, Azərbaycan Respublikası Gənclər Təşkilatları Milli Şurası (NAYORA) və digər tərəfdaş qurumların dəstəyi ilə “Avrasiya Gənc İş İnsanları Forumu – EYBF 2025” keçirilib.
Forum çərçivəsində panel müzakirələri təşkil olunub. Panel müzakirələrdə Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman Naziri Fərid Qayıbov, KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov, Türkiyə Gənclər və İdman Nazirliyinin müavini Dr. Enis Eminoğlu, həmçinin NAYORA-nın sədri Rafael Hacıbəyli spiker qismində çıxış ediblər.
Çıxışlar zamanı panel iştirakçıları gənclərin sahibkarlıq təşəbbüslərində rolu, regional əməkdaşlığın gücləndirilməsi, biznes mühitində gənclərin fəallığının artırılması və innovativ ideyaların dəstəklənməsi mövzularına toxunublar.
Panel müzakirələri interaktiv şəkildə keçib, iştirakçılar panelistlərlə sual-cavab formatında fikir mübadiləsi aparıblar.

Baku hosted the “Eurasian Young Business People Forum – EYBF 2025” organized by Young MUSIAD and supported by the Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan, SME, National Council of Youth Organizations of the Republic of Azerbaijan (NAYORA) and other partner organizations.
Panel discussions were organized within the framework of the forum. The Minister of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan Farid Gayibov, Chairman of the Board of SME, Orkhan Mammadov, Deputy Minister of Youth and Sports of Turkey Dr. Enis Eminoğlu, as well as Chairman of NAYORA Rafael Hacibeyli spoke as speakers at the panel discussions.
During the speeches, the panel participants touched upon the role of youth in entrepreneurial initiatives, strengthening regional cooperation, increasing youth activity in the business environment, and supporting innovative ideas.
The panel discussions were interactive, and the participants exchanged views with the panelists in a question-and-answer format.