Maltanın paytaxtı Vallettada Gənclər üzrə məsul nazirlərin Avropa Şurasının 10-cu Konfransı keçirilib!
24 Oktyabr 2025
Maltanın paytaxtı Vallettada keçirilən Gənclər üzrə məsul nazirlərin Avropa Şurasının 10-cu Konfransında ölkəmizi gənclər və idman nazirinin müavini İndira Hacıyevanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti təmsil edib.
Azərbaycanı tədbirdə təmsil edən nümayəndə heyətinin tərkibində Azərbaycan Respublikası Gənclər Təşkilatları Milli Şurasının (NAYORA) sədri Rafael Hacıbəyli də yer alıb. O, ölkəmizin gənclər siyasəti sahəsində həyata keçirilən tədbirlər barədə məlumat verib və gənclərin diplomatiya, qərar qəbuletmə və beynəlxalq əməkdaşlıqda rolunun gücləndirilməsi mövzusunda fikir mübadiləsində iştirak edib.
Konfrans çərçivəsində yekun sənədin müzakirəsi məqsədilə yüksək səviyyəli rəsmilərin iclası baş tutub. Tədbirdə 44 ölkədən nazir və nazir müavini səviyyəsində nümayəndə heyətləri iştirak edib.
Konfransın yekununda “Gənclərin Perspektivinə dair Avropa Şurasının İstinad Çərçivəsi” sənədi qəbul olunub.
Konfrans çərçivəsində 7–10 oktyabr tarixlərində nümayəndə heyətinin üzvləri iştirakçı dövlətlərin səlahiyyətli rəsmilərinin görüşündə, gənclər mövzusuna həsr olunmuş bir sıra paralel tədbirlərdə və Malta Gənclər Agentliyində keçirilən görüşdə iştirak ediblər.

The 10th Council of Europe Conference of Ministers Responsible for Youth was held in Valletta, the capital of Malta!
24 October 2025
At the 10th Conference of Ministers Responsible for Youth of the Council of Europe held in Valletta, the capital of Malta, our country was represented by a delegation led by Deputy Minister of Youth and Sports Indira Hajiyeva.
The delegation representing Azerbaijan at the event also included Rafael Hajibeyli, Chairman of the National Council of Youth Organizations of the Republic of Azerbaijan (NAYORA). He provided information on the measures implemented in the field of youth policy of our country and participated in an exchange of views on strengthening the role of youth in diplomacy, decision-making and international cooperation.
A meeting of high-level officials was held within the framework of the conference to discuss the final document. Delegations at the level of ministers and deputy ministers from 44 countries participated in the event.
At the end of the conference, the document “Council of Europe Reference Framework on Youth Perspectives” was adopted.
Within the framework of the conference, on October 7-10, members of the delegation participated in a meeting of authorized officials of the participating states, a number of parallel events dedicated to the topic of youth, and a meeting held at the Malta Youth Agency.