Quba Olimpiya İdman Kompleksində, Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin region gəncləri üçün “Gənclər Düşərgəsi 2025” baş tutub. 🏕️
15 Fevral 2025
Düşərgənin ilk günü enerji ilə başlayıb. Açılış mərasimindən sonra iştirakçılar şəbəkələşmə oyunları oynayaraq bir-birilərini daha yaxından tanıyıblar. Ardınca onlar layihə yazılması, idarə edilməsi, büdcə tərtibatı, donorların və tərəfdaşların tapılması, sosial mediada PR strategiyalarının qurulması və gənclər təşkilatlarının bu prosesdəki rolu ilə bağlı həm nəzəri, həm də praktiki biliklər əldə ediblər. Daha sonra regionlarındakı problemləri analiz edərək komandalar şəklində layihələr formalaşdırıblar. Qısa müddət ərzində öyrəndiklərini tətbiq edərək real layihələr üzərində işləyiblər.
Bununla yanaşı, düşərgə yalnız öyrənməkdən ibarət deyildi. Həmçinin əyləncəli və idman oyunları, ocaq ətrafında musiqi və konsert proqramları ilə gənclərə rəngarəng anlar yaşadılıb.

The "Youth Camp 2025" for regional youth of the Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan took place at the Guba Olympic Sports Complex. 🏕️
15 February 2025
The first day of the camp started with energy. After the opening ceremony, the participants got to know each other better by playing networking games. Then, they gained both theoretical and practical knowledge about project writing, management, budgeting, finding donors and partners, building PR strategies on social media, and the role of youth organizations in this process. Then, they analyzed the problems in their regions and formed projects in teams. In a short period of time, they applied what they learned and worked on real projects.
However, the camp was not only about learning. The youth also had colorful moments with fun and sports games, music and concert programs around the campfire.