Zəfər Gününə həsr olunmuş "Zəfər Liqası" adlı turnirə hər bir gənclər təşkilatının nümayəndəsi dəvətlidir! 🤩
8 Noyabr 2024
Son müraciət tarixi: 9 Noyabr 2024
Gənclər təşkilatlarının rəhbər və nümayəndələrinin nəzərinə!
Azərbaycan Respublikası Gənclər Gənclər Fondunun dəstəyi, Azərbaycan Respublikası Gənclər Təşkilatları Milli Şurasının təşkilatçılığı ilə Zəfər Gününə həsr olunmuş "Zəfər Liqası" adlı turnirə hər bir gənclər təşkilatının nümayəndəsi dəvətlidir!
Bu turnirdə 16 komanda iştirak edəcək və komandalar yalnız təşkilatların üzvlərindən ibarət olmalıdır. Turnir zamanı komandalar öz bacarıqlarını nümayiş etdirərək, birlik və komanda ruhunu gücləndirəcəklər. Nailiyyətləri və yüksək motivasiyaları nəzərə alınaraq, qalib komanda xüsusi mükafatla təltif olunacaq!
"Zəfər Liqası"nda bu tarixi uğurumuzu qeyd etmək, vətənpərvərlik ruhunu birgə yaşamaq istəyirsənsə, komanda topla və bizə qoşul! Tarix və məkan haqqında əlavə məlumat veriləcək. Birlikdə vətənimizin şanını daha da yüksəldək, sevgi və birlik ruhuyla irəliləyək!

Representatives of every youth organization are invited to the "Victory League" tournament dedicated to Victory Day! 🤩
Deadline: 9 November 2024
📢 Attention leaders and representatives of youth organizations!
With the support of the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan and the organization of the National Council of Youth Organizations of the Republic of Azerbaijan, representatives of each youth organization are invited to the "Victory League" tournament dedicated to Victory Day! 🤩
16 teams will participate in this tournament, and the teams must consist only of members of the organizations. During the tournament, the teams will demonstrate their skills and strengthen unity and team spirit. Taking into account their achievements and high motivation, the winning team will be awarded a special prize! ⚽
If you want to celebrate this historical success of ours in the "Victory League" and experience the spirit of patriotism together, gather a team and join us! Additional information about the history and location will be provided. Let's raise the glory of our homeland even higher together, let's move forward in the spirit of love and unity! 🤩